23. Květen 2015 · Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požár traktoru a únik nafty · Rubrika: Jednotka, Zásahy

Postup: Díky přítomnosti hasičů na základně vyjela jednotka prakticky okamžitě k nahlášenému požáru traktoru na Halounech. Příjezd jednotek ztížila identifikace místa, jelikož je vedeno jako Halouny, ale nalézá se u Bílého Kamene. Liteňská jednotka přijela na místo současně s profesionální jednotkou z Řevnic. Traktor již nehořel, ale vytékalo z něj velké množství nafty, které směřovalo k přilehlému potoku. Hasiči začali neprodleně jímat vytékající naftu a zároveň zasypávat sorbentem okolní skvrny. K  události byla povolána také jednotka SDH Řevnice, která zajistila dovoz dalšího sorbentu. Díky včasnému zásahu nedošlo ke kontaminaci potoka.

Datum: 23. 5. 2015
Událost: Požár traktoru poblíž stáje a seníku
Místo: Halouny 45
Technika: CAS 32 T148, DA Avia
Hasiči: Jiří Hrách, Lukáš Münzberger, Lukáš Harnoch, Petr Majtán, Petr Lebeda, Petr Harnoch, Vít Gruncl, Ladislav Artl ml.
Časy: 19:51 ohlášení  / 19:53 výjezd / 20:00 příjezd / 20:53 odjezd / 21:01 základna
Další jednotky u zásahu: HZS Řevnice, SDH Řevnice, Policie ČR